Su Kaçak Tespit

Evde su kaçağı bulunması durumunda ev sahipleri ilk etapta bunu tespit ettirmelidir. Su kaçağı komşular ile de zorlu süreçler yaşamanıza neden olmaktadır. Bu yüzden ataşehir su kaçak tespit edilmeli ardından tamir ve onarım işlemleri yapılmalıdır. Kaçak tespitini sadece uzman kişiler ile sağlayabilirsiniz. Su kaçağı tespitleri birçok şekilde karşımıza çıkabilir. Bunlardan en basiti temiz su tesisatıdır. Temiz su tesisatındaki kaçağı suyun akış şekline göre belirleyebilirsiniz. Pimaş borularının tıkanması sonucu oluşan su kaçağı ise koku ve renk değişime uğramaktadır. Evinizdeki su kaçağını belirlemek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır ? 0532 247 97 98


Evlerdeki su kaçağı tespitinin yapılmasının çok basit bir yolu vardır. İlk önce ana su vanası kapatılır. Daha sonra sayacın dönüp dönmediği kontrol edilir. Eğer su sayacı, ana vanayı kapattığınız halde dönme işlemi devam ediyorsa büyük ihtimalle evinizde su kaçağı vardır. Ataşehir su kaçak tespit konusunda emin olmak için profesyonel kişilerden yardım alınması önemlidir. Bu şekilde su kaçağı tespit edilebilir fakat su sızıntısının nereden geldiği ve kaynağını tahmin etmek mümkün değildir.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir ? 0532 247 97 98


Su sızıntılarının tespitinin zamanında yapılması çok önemlidir. Çünkü su sızıntısı küçük küçük aksa da oldukça fazla su tüketimine sebep olur. Bu durum ise faturanıza direkt olarak yansıyacaktır. Zaman içerisinde su sızıntıları büyür ve daha büyük çatlaklara neden olur. Uzman kişilerce Ataşehir su kaçak tespit edilir ve su sızıntıları da bulunur.

Su kaçağı sorunu ilk önce su faturalarına yansır. Zira su kaçağı sorunun bulunması su faturasının da fazla olmasına neden olacaktır. Yine su kaçağı sorunun varlığı yaşam alanlarında hasara da neden olmaktadır. Bundan dolayı su kaçağı sorununun bir an önce tamir edilmesi de şarttır!

Kaçak ve Sızıntı Kesin Tespiti 0532 247 97 98


Tesisatınızda bir kaçak veya sızıntı varsa bu durum kesin olarak elektronik aletler ile çözüme kavuşur. Ataşehir su kaçak tespit ve sızıntı tespiti yapıldıktan sonra o bölge onarılarak tamir edilir. Onarım işleminden sonra bölgedeki kaçağın gidip gitmediği kontrol edilir. Tüm su kaçağı ve sızıntı sorunlarına firmamız, profesyonel bir hizmet vermektedir.